Vianočné darčeky -4. časť televízna zábava


Ako sa blíži koniec roka, stúpa počet nákupov darčekov alebo, vo firmách, navyšovanie nákladov. Tak som sa trošku povenoval niekoľkým oblastiam v elektronike a spotrebičoch. V 4 častiach sa povenujem týmto oblastiam:
Notebooky, televízory (plazmy aj LCD), domáce spotrebiče (práčky  a chladničky) a rôzne zaujímavosti.  Podotýkam, že u všetkých produktov ide o môj subjektívny pohľad a pocit z daného zariadenia.

Dnešná časť bude venovaná  nákupom nových technológií v oblasti televízorov do domácnosti

Rozdelil som tv príjimače iba na dve kategórie, na HighTech a štandardné televízory.

Takže ako inak začneme štandardnými, v dnešnom poňatí, televízormi.

Ako prvý som vybral LG 50PT250. Je to plazmový televízor s uhlopriečkou 50″ (127cm).
Ide o 600Hz plazmu s digitálnym aj analógovým príjmačom o rozmeroch 117 x 71 x 5,3cm s hmotnosťou necelých 30kg. Je možné ho pripojiť k počítaču (HDMI alebo VGA (RGB) konektor, k USB alebo k počítačovej sieti. Samozrejmosťou je nízka spotreba elektrickej energie.
V podstate daný plazmový televízor nie je ničím obzvlášť zvláštny, možno cenou, ktorá je okolo 480€. Treba si však pri kúpe tohoto plazmového giganta pripraviť dostatok voľného priestoru, najlepšie na stene.

Ďaľším je Panasonic TX-P42U30 Full-HD 42″ plazmový televízor 600Hz z takzvaným špeciálnym herným režimom. S čítačkou pamäťových kariet s digitálnym aj analógovým príjmačom tv signálu.
Cena sa pohybuje okolo 450€

Sony KDL-32EX720 je ďaľším v poradí. V podstate ide o relatívne malý televízor z LED technológiou s  uhlopriečkou iba 32″, 80cm. Má plnú podporu HD a iba 100Hz. Má však webový prehliadač a podporu Skype.  Vo výbave má taktiež 3 tunery, na príjem káblovej, digitálnej a analógovej televízie.
V podstate za cenu okolo 600€ dostanete zaujímavý kúsok ktorý ma slušnú doplňujúcu výbavu.

Medzi High Tech televízory som vybral 3 kúsky od výrobcov Samsung, LG a Philips
Prvým je Samsung PS64D8000 ktorý, nie je televízor ale multimediálne centrum. So svojou uhlopriečkou 64″ (153cm) je porovnateľný so zážitkom z kina. WIFI, webový prehliadač (video/flash) Search all, Skype, Your video, Social TV (Facebook, Twitter, G-talk) to sú online služby ku ktorým máte hneď prístup. Software Samsung AllShare spraví z neho kompletnú pomôcku pre PC alebo notebook.
Samozrejmosťou je pripojenie do LAN alebo WiFi (nutné dokúpiť modul) a 3D (s okuliarmi Samsung SSG3700), respektíve konverzia medzi 2D a 3D obrazom na 3D Hyper Real Engine. K tomu si treba vziať analógový, HD DVB-T, HD DVB-Cable, HD DVB-S2 (satelitný) tuner.
Jediné čo proti tomuto televízoru hovorí je cena, okolo 3000€ a spotreba, ktorá je okolo 480 Wh (porovnateľné s PC zostavou).

Ďaľším kúskom je Philips 58PFL9956H Cinema Platinum  s uhlopriečkou 58″ (147cm) a pomerom strán 21:9. Ide o LED LCD televízor s vysokým kontrastom a odozvou 0,5ms. Samozrejmosťou je 3D (3D Max), prevod 2D na 3D a nastavenie hĺbky 3D. Má príjmač na satelitné, digitálne a káblové televízie ale chýba mu tuner na analógovú TV. Samozrejmosťou je WiFi (v balení) a LAN na pripojenie do lokálnej siete alebo k notebooku. Jeho ďaľšími plusmi sú plná podpora USB klávesnice a myši, prehliadač USB, WiFi MediaConnect, funkcia Catch-Up TV, internetový pehliadač a záznam vysielania na USB. V príslušenstve sú 2 ks 3d okuliarov PTA516 a držiak na stenu. Typická spotreba je okolo 125 Wh a cena sa pohybuje okolo 4000€. Oproti Samsungu má nižšiu spotrebu a výbavu ale o dosť vyššiu cenu ako väčšina väčších LCD televízorov.

Posledným z hitech televízorov je 60″ (153cm) 3D FullHD plazmový  LG 60PZ950 .
Tomuto televízoru oproti ostatným sa dá vytknúť pár vecí, po prvé nemá satelitný tuner. Po druhé má iba 2 HDMI vstupy, a iba jeden Scart, a nakoniec po tretie spotreba 245 Wh i keď na plazmu to nie je veľa. Bohužiaľ v balení sú iba jedny 3D okuliare LG AG-S250 ale na druhej strane ich cena (cca 50€) je o polovicu nižšia ako u Philipsu či Samsungu.. Na strane druhej oproti predošlým dvom kúskom má možnosť 20 nastavení 3D, WiFi adaptér v balení a podporu  LG Media Boxu. Plusom je taktiež jeho cena, keďže funkciami je, až na pár drobností, skoro totožný s predošlým plazmovým Samsungom PS64D8000, ktorá je okolo 1700€.

Ako vidieť HighTech televízory (hlavne s podporou 3D a internet TV) sú relatívne dosť drahé ceny od 1500 do 6500€ sú dosť vysoké. Pokiaľ však máte starší LG (ako napríklad ja mám 42″ plazmu LG 42PQ3000) a chceli by ste si spraviť z neho niečo naviac, okrem toho 3D samozrejme. Stačí, ak máte HDMI vstup, a s pomocou domáceho multimediálneho centra ST600 si spravíte plnohodnotné domáce centrum vrátane funkcií HTPC.

Kam sa bude, respektíve by sa mohol, vývoj televízorov uberať by mohol naznačiť 60″ LG PZ850 dotykový 3D plazmový televízor od LG. za cenu cca 1950€ ( na Amazone za cenu 1899 dolárov ) dostanete domáci 60″ 3D tablet. S kancelárskym balíkom, dotykovým displejom, výbavou pre deti a plnohodnotnými funkciami pre deti i poznámky v domácnosti. Pomocník All-in-One, všetko v jednom.

LG PZ850.

Reklamy
This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s