Programy pre tablet s Androidom


Keďže som pred 14mi dňami dostal androidí 7“ tablet od firmy, bol som prinútený naučiť sa čo to o tejto platforme.

Smartphone mám na WindowsMobile, počítače na Windows alebo na Debian linux a toto je moje prvé zariadenie s Androidom 2.3.3. Všetko bolo v poriadku, tablet Point Of View Mobi Tablet 7 “PlayTab PRO, procesor Rockchip 2918 Cortex A8 na frekvencii 1200 MHz, 512MB DDR2 ram a 4GB úložisko, plne fungoval a bez problémov komunikoval s Android Marketom.

Vzhľadom k tomu, ale že sa mi tablet pokazil po 2 dňoch používania (odišlo tlačíko ESC) bol som nútení riešiť programy znovu. Tentoraz ale bez podpory android marketu.

Ide totiž o tablet od Sweexu YARVIK GoTab Velocity (TAB220) procesor Cortex ARM8 na frekvencii 1200 MHz, 512MB DDR2 ram a 4GB úložisko, WiFi 802.11 b/g/n, hárdvérovo totožný až na programy. Yarvik má svoj vlastný market GetJar a s dostatočnou ponukou ale….

Potreboval som softvér pre tablet TAB220, ktorý som inštaloval, a ktorým by som bez problému nahradil notebook na základné činnosti. A je rozdiel nosiť 330g tablet a 3,2kg notebook  :-).

Pretože v podstate daný tablet potrebujem hlavne ako poznámkovač, emailový klient, na  internet, ako čítačku kníh a občas na nejaké to odreagovanie sa,  som si vystačil s bezplatnými aplikáciami.

Ku  každej aplikácií sa pokúsim napísať dôvod prečo som si vybral práve túto a nie nejakú inú, poprípade poskytnúť aj alternatívu. Všetky aplikácie sa dajú nájsť na Android Markete, pardon po novom na Google Play a linky k nim uvádzam. Jednu aplikáciu by som však chcel vypichnúť a to SHMUdroid. Aplikáciu na predpoveď počasia.

ADOBE Flash Player 11 – klasická vec pre PC. Nainštaloval som ju kvôli Firefoxu

ADW Launcher Ex – alternatívny launcher, ktorý mi vyhovuje. Umožňuje meniť témy, vizuál, nastaviť pár vecí a podobne. Osobne mám nainštalovaný ešte odporučený GoLauncher EX ale nepoužívam ho. Do ADW launcher som si nainštaloval apoužívam tému honeycomb. ADW Launcher na Google play.

Click Calendar – kalendárik a plánovač ktorý spolupracuje s Windows live calendar a aj s Google kalendárom. Pôvodne som nainštaloval iba google kalendár ale keďže používam a zdieľam aj kalendár cez Live.com tak to bolo nutnosťou nájsť nejakú alternatívu. Click Calendar he z GetJar.

CoolReader –  čítačka kníh. Poznám a používam pod Windows aj Linux. Nenašiel som dôvod prečo prechádzať na inú, keďže podporuje všetky formáty, ktoré používam a umožnuje v podstate kompletné nastavenie podľa vlastných potrieb. CoolReader na Google play a domovská stránka projektu s verziami pre windows a linux.

Firefox – keďže používam FF na všetkých platformách opäť som sa nerozhodoval nad alternatívou. Firefox na Google play

Ghost Commander – file manager, podobný ako TotalCommander s veľmi dobrou funkčnosťou. Pôvodne som mal nainštalovaný TotalCommander pre Android ale často padal. Ghost Commander

na Google play a SMB plugin (Server Message Block plugin)

Nasleduje v podstate celá sada nástrojov od Google a samozrejme kompletné prepojenie s mojím google účtom.

Google Calendar

Google Docs

Google mail

Google Maps

Google Skymap – obloha a vesmír. Pôvodne som nainštaloval Sky Safari ( a aj ho ďalej mám) ale v podstate zaujímavejší a rýchlejší je tento od Google.

K-9 mail – emailový kolient na viac účtov, pripája sa cez IMAP. K-9 mail na Google play

Mini Translator – prekladač, malý šikovný s podporou viacerých jazykov. Pôvodne som mal nainštalovaný Offline Dictionary. Mini Translator na Google play

Mobile PDF Viewer – bol predinštalovaný, osobne používam radšej na PDF Smart Office. Mobile PDF Viewer je z GetJar

MX Video Player – vygooglený prehrávač s podporou multicore a s kodekmi. MX Video Player na Google play

NASA Space Weather Viewer – NASA prístup k stavu slnečnej aktivity a podobne. Nainštalované kvôli záujmu. NASA Space Weather na Google play.

Note Everything – Poznámkovač a asistent. Možnosť dávať poznámky do položiek a tiež namiesto písaných je možné dať fotku či nákres. A tiež to kombinovať. Skúšal som viac rôznych a nakoniec som skončil u Note Everything. I keď mi free verzia postačuje uvažujem nad kúpou Pro verzie. Note Everything na Google play

Offline dictionaries – predinštalovaný od Yarviku. V podstate spokojnosť. Offline dictionaries na Google play

Perfect Viewer –  Prehliadač komixov. Obsahuje aj PDF plugin pre komixy v PDF. Perfect Viewer na Google play

Publero – prístup k mojim knihám na publero.com. Na offline čítanie používam Cool Reader. Publero na Google play

SHMUdroid – počasie od SHMU s prepojením na Aladin. SHMUdroid na Google play

Sky Safari – Mapa oblohy, bola k dispozícii na GetJar. Veľmi pekne spracované, pri pripojení cez WiFi si zosynchronizuje reálnu oblohu. Taktiež je možné manuálne nastaviť polohu. Sky Safari na Google play ale nenájdete.

Smart Office – Office z GetJar. Pôvodne som mal nainštalovaný Kingston Office Olive Office. Po chvíli práce som ostal u SmartOffice a ostatné som odinštaloval. Smart Office Lite na Google play

Team Viewer – nutnosť pre RDP. Team Viewer na Google play

Viber – na sms (pri zapnutej wifi)

Wiki Pro – Yarvik Edition z GetJar. Prístup do WikiPedie. Wiki Pro na Google play

GetJar – Yarvik market na aplikácie.

Keďže občas sa pobavím stiahol som si aj pár hier. Samozrejme po chvíľke som si našiel favorita, scifi Cyberlords.

Klasika – Angry Birds vrátane Rio a Seasons

Asphalt 6 HD – voľná edícia od Yarviku. Predinštalované. Asphalt 6 na Google play

Cyberlords Arcology Free – SciFi rpg na motívy ShadowRunu. Proste klasika. Cyberlords Arcology Free na Google play

Defence Craft free – vežičky vežičky, taktická hra, poznám z WM. Defence Craft free na Google play

Jewels Deluxe free  – rozbíjanie diamantov, skladanie farieb. Dosť chytľavé. Poznám z flash hier. Jewels Deluxe free  na Google play

Reklamy
This entry was posted in Android, Programy, vychytávky. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s