Linux vo firme – 20 mesiacov po inštalácií.


Koncom decembra 2012 som premigroval malú firmu (Alfa) z Windows XP na Linux MINT 13. Spolu s tou firmou sa robila podobná, ale na Windows 7 (Beta). I tá firma okrem pracovných staníc pre grafikov premigrovala v apríli tohoto roku (2014) na Linux Mint 13.

Takže stručné zhrnutie zásahov vo firme.

Firma ALFA:

Za 20 mesiacov (1.1.2013 – 30.9.2014) 3 návštevy, odišla myš,  prechod zo Stormware Pohoda na online system Keepi (chvíľu som testoval aj ja spolu s Flexibee), nastavenie nového multifunkčnej tlačiarne.

Samozrejme mi chodia logy zo staníc aj zo serveru na email aj s notifikáciami chýb. Takže ak by sa čosi udialo, budem to vediet.

Firma BETA:

Za 15 mesiacov (1.1.2013- 31.3.2014) 112 zásahov. 42 zásahov na zavírených súboroch (AV NOD32). 13 kontrol spomalených počítačov (negatívny výsledok kontroly, PC išli normálne), 3 inštalácie “zmiznutej” sieťovej tlačiarne. 1 nastavenie skupiny a oprávnení na priečinok, 8 inštalácií ZEP (pre komunikáciu s úradmi), 44 hlásení chýb programov. Vo väčšine prípadov šlo o SKYPE alebo PDF creator. 1 inštalácia multifunkčného zariadenia.

Za 5 mesiacov (1.4.2014-30.9.2014) 3 zásahy, inštalácia scanovacieho programu a inštruktáž, výmena dvd mechaniky (externá ASUS z 2009) za Bluray napaľovačku, kontrola aktualizácií staníc na linux Mint a prevedený upgrade kernelu.

Momentálne firmu kontrolujem a uvidíme ako dopadne audit a prechod na novú sieť, keďže sa firma sťahuje a pri tej príležitosti som im urobil nový mailserver na DEBIAN 7. Pôvodný Windows server ostane ako file server kvôli grafikom.

Reklamy
This entry was posted in bezpečnosť, filehosting, Linux, Nezaradené. Bookmark the permalink.

One Response to Linux vo firme – 20 mesiacov po inštalácií.

  1. Spätné upozornenie: Linux vo firme po 38 mesiacoch | RedHawk's space

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s